Oświetlenie podłogowe w łazience – czy to ma sens?

Myśląc o oświetleniu do łazienki, najczęściej mamy w wyobraźni wszelkie formy wiszące lub naścienne. Mało kto decyduje się na umieszczenie w tym pomieszczeniu lamp podłogowych, uważając je za mało praktyczne i zabierające cenne miejsce. Niesłusznie, bo oświetlenie podłogowe dobrane z pomysłem może być cennym dodatkiem pełniącym funkcję praktyczną w naszej łazience.

Oświetlenie w wersji minimalistycznej

Najpopularniejszym i jednym z najtańszych oświetleń podłogowych, są punkty świetlne wmontowywane w podłogę oraz listwy ledowe, które często są używane do doświetlania konkretnych zakątków pomieszczenia. Najczęściej pełnią one funkcje ozdobne, ponieważ w większości nie zapewniają zbyt wiele światła. Są jednak proste w montażu, szybko zapewniają efektywne rezultaty w naszym wnętrzu, dlatego są coraz chętniej wykorzystywane.

Niepopularne lampy podłogowe

Niedoceniane w architekturze wnętrz łazienek, powoli jednak wchodzą na salony. Jest to rozwiązanie najlepsze, przede wszystkim, do średnich i dużych łazienek, w których można sobie pozwolić na “stratę” kawałka podłogi na dekoracyjną lampę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby wygospodarować kawałek miejsca także w mniejszym pomieszczeniu. Warto wtedy stawiać na lampy o kloszach metalowych, najlepiej o lustrzanym odbiciu, które z jednej strony będą ciekawym dodatkiem, zaś z drugiej optycznie nie dadzą poczucia zagracenia powierzchni ani straty pomieszczenia.

Jeżeli jednak dysponujemy dużą łazienką, nie bójmy się sięgać po duże, nawet masywne formy, o zdecydowanych kolorach, które staną się ciekawą dominantą w pomieszczeniu. Gorące czerwienie i eleganckie czernie mogą nadać ton całemu pomieszczeniu.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *