Nie tylko lampa kreślarska – oświetlenie dla architekta i malarza

Lampa kreślarska jest absolutną podstawą w pracy niemalże każdego architekta (czy to wnętrz, czy krajobrazu), ale także artystów (malarzy, szkicowników), wymagających porządnego oświetlenia miejsca wykonywania zleceń. Oświetlenie podłogowe tego typu osiąga jednak nie małe ceny, dlatego stworzyliśmy poradnik, który pomoże wybrać odpowiednie lampy do naszej pracowni tak, aby odpowiednio doświetlić miejsce pracy, ale jednocześnie nie wydać na nie całej zawartości portfela.

Odpowiednia lampa to podstawa

Niezależnie od pozostałego oświetlenia dobranego do naszej pracowni, nie obejdziemy się bez dobrej lampy podłogowej. Koniecznie powinna się charakteryzować możliwością regulacji przynajmniej w połowie wysokości lampy, a najlepiej także bezpośrednio przy kloszu, dzięki czemu będziemy mieli możliwość nakierowania źródła światła w taki sposób, aby przy pracy nie padały nam na kartkę żadne cienie.

Mocne światło górne

Poza samą lampą do kreślenia, dobrze jest zainwestować w oświetlenie sufitowe o mocnym natężeniu, najlepiej ze ściemniaczem. Doskonałym rozwiązaniem będą listwy z reflektorami (zależnie od potrzeby – trzema lub pięcioma), które dadzą nam możliwość naprowadzenie źródła światła na te miejsca, w których najbardziej będziemy go potrzebować.

Dodatkowe punkty świetlne

Pracownia jest miejscem, w którym nie powinniśmy ograniczać się w zakresie oświetlenia. Warto mieć zamontowanych dużo źródeł światła, którymi, zależnie od potrzeby, będziemy mogli uzyskać ciekawe efekty. Śmiało montujmy dodatkowe kinkiety, do podświetlania pomieszczenia wieczorem. Do nadania klimatu naszemu wnętrzu dobrze też sięgać po rozwiązania naturalne, jak chociażby świece.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *