Dobrze oświetlony przedpokój to podstawa!

Przedpokój od zawsze jest pomieszczeniem, które wszystkim sprawia dużo problemów, kiedy mowa o odpowiednim oświetleniu. Najczęściej wybieranym jest oświetlenie wiszące, pod postacią przeróżnych żyrandoli i lamp, jednak często nie potrafimy dobrać odpowiedniego stopnia mocy żarówki by odpowiednio doświetlić nasze pomieszczenie. Na czym skupić się, wybierając najlepsze światło do naszego przedpokoju – poniżej zamieszczamy kilka porad.

Popularne lampy sufitowe

Najczęściej wykorzystywane, wręcz nadużywane rozwiązanie w wystroju przedpokoju. Bardzo korzystne w przypadku małych, niskich pomieszczeń – odpowiednio podwieszony na suficie żyrandol oświetli nam każdy kąt i nie będzie pobierał zbyt dużo prądu (szczególnie jeżeli zdecydujemy się na żarówki typu led).

Oświetlenie wiszące niekoniecznie będzie jednak dobrym rozwiązaniem w przypadku dużych, wysokich pomieszczeń. Niezbędne może się okazać dodatkowe doświetlenie przedpokoju małymi punktami świetlnymi, np. kinkietami naściennymi, które zapewnią nam oświetlenie każdego zakątka naszego przedpokoju.

Naturalna barwa światła

Istotną kwestię, przy wyborze czy to oświetlenia wiszącego czy stojących lamp, stanowi dobór barwy światła. Ponieważ mamy tutaj do czynienia z przedpokojem, miejscem, w którym dobieramy ubrania, płaszcz i często robimy ostatnie poprawki makijażu, warto, by żarówki dawały światło o barwie jak najbardziej zbliżonej do światła naturalnego.

Pomysły na zmianę klimatu

Wraz z oświetleniem przedpokoju, dobrze jest dobrać do pokoju lustro (lub kilka, zależnie od wielkości i charakteru pokoju). Zawieszone w odpowiednim miejscu może nie tylko powiększyć optycznie nasze pomieszczenie, ale też rozjaśnić je i dać wrażenie jasnego, przyjaznego pokoju.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *